I am really curious as to what it costs to advertise in the yellow pages across the pond.
I know it depends on size, but I pay about $400.00 per month for decent exposure in 4 books. Nothing very big, but also it includes an internet listing. It does pay, by the way, to use this as a marketing tool.
We are also complaining about the price of fuel. It now averages about $3.00 per gallon. What is the cost per gallon over there?
Just curious, as this is all overhead and all good deductions for our businesses. I think we Americans complain about the cost of fuel because we have been spoiled about that expense until lately.
Cheers,
Texas Girl
